İngilizce Eğitimi

Temel Yapa Çocuk Evi Okul Öncesi Eğitim Programında Branş Derslerimizden bir diğeri İngilizce Dersidir.  Dünyada da en çok konuşulan dillerin başında gelen İngilizce dilinin öğrenimi oldukça önem taşımaktadır. İkinci bir dilin öğrenme temelleri de tam da okul öncesi dönem için oldukça elverişlidir.

Çocukluk döneminde beyindeki dil alanı daha aktif olduğundan çocuklar anadil becerilerini geliştirirken ikinci bir dili de anadilleri gibi doğal bir şekilde edinebildiklerinden yetişkinlerden daha kolay dil öğrenebilirler. Bu nedenle erken çocukluk dönemi dil öğrenme açısından kritik dönem sayılır. Erken yaşta başlayan ikinci dil eğitimi çocuğun bilişsel gelişimini, toplumsal gelişimini, bireysel ve kültürel gelişimine katkı sağlamaktadır.

Temel Yapa Çocuk Evi’nde çocuklar anadilleri ingilizce olan öğretmenleri eşliğinde yaşlarına uygun saat aralığında İngilizce Eğitimi alırlar. Flaş kartlar, eğitici videolar, şarkılar, drama , jest – mimiklerle ve oyunlarla ingilizce derslerini gerçekleştirirler. Sınıf içinde sürekli ingilizce yönerge veren İngilizce Öğretmenleriyle kulak dolgunluğu kazanarak iletişim kurmaktadırlar. Ders saatleri dışında da ingilizce öğretmenleriyle okulun farklı alanlarında karşılaştıklarında öğrendikleri kadarıyla konuşmaya çalışmaktadırlar.  Temel Yapa Çocuk Evi öğrencileri ingilizce derslerine oldukça ilgilidirler ve severek katılırlar.